Facebook Sayfamız Twitter Hesabımız
Anasayfa Hakkımızda Hizmetlerimiz Salonumuz Haberler İletişim
İğneli epilasyonun en önemli özelliği kesin ve kalıcı sonuç vermesidir. Ayrıca iğneli epilasyon bütün tüy / kıl renklerinde kullanılabilmekte ve iyi sonuç alınmaktadır.


Günlük konuşmada “iğneli epilasyon” olarak tabir edilen “elektroliz” yöntemi, istenmeyen tüylerden kurtulmak için 100 yıldan fazla bir süredir kullanılmaktadır. İğneli epilasyon kıl köküne elektrik akımı gönderilmesi ve kıl köklerinin yok edilmesi yöntemiyle yapılmaktadır.

 

İğneli epilasyonun en önemli özelliği kesin ve kalıcı sonuç vermesidir. Ayrıca iğneli epilasyon bütün tüy / kıl renklerinde kullanılabilmekte ve iyi sonuç alınmaktadır. iğneli epilasyonda her bir kıl / tüy tek tek yok edildiği için geniş bölgelerde çalışmak zor ve uzun sürebilir. Bu nedenle iğneli epilasyon daha küçük bölgelerdeki

(örneğin dudak üstü) tüylerden kurtulmak için kullanılmaktadır. Kılların büyümesi bir kaç evrede gerçekleştiği için tek bir seansta tüylerden tamamıyla kurtulmak mümkün olmayabilir. Böyle anlarda bir kaç seanstan sonra istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulursunuz.

 

İğneli Epilasyon Yöntemleri

 

Galvanik Yöntem


Galvanik yöntem, folikül hücreye gönderilen elektrik akımının kimyasal tepkime oluşturarak bölgede yakıcı etki yaratması ve kıl üreten bölgeyi etkisiz hale getirmesidir.


Termoliz Yöntem


Termoliz yöntemi 1920’lerde geliştirilmiştir. Gönderilen elektrik akımıyla 48 derece civarında ısı oluşturarak kıl-tüy folüküllerinin yakılmasıdır.


Bileşik Yöntem (Blend)

 

Bu yöntem “Galvanik” ve “Termoliz” yöntemlerinin birleştirilmesinden oluşmuştur.
İğneli Epilasyon (elektroliz)
Cilt Bakımı
Masaj
Solaryum
Kalıcı Makyaj
Makyaj
Kalıcı Oje
Manikür - Pedikür
Sir Ağda
İpek Kirpik
Kaş Dizayn
Kaş - Kirpik Boyama