Facebook Sayfamız Twitter Hesabımız
Anasayfa Hakkımızda Hizmetlerimiz Salonumuz Haberler İletişim

Bakımlı olmanın ön şartlarından biri de manikür ve pedikürdür. Günlük hayatımızda bütün vücudumuza olduğu gibi el ve ayak bakımına da önem vermeliyiz. Kişinin yaşına, sezona ve moda renklere uygun oje uygulanmalıdır.

 

Sürekli kırılan ve ayrılan tırnaklar, besleyici ilaçlar ile güçlendirilmelidir. Pedikür özellikle yazın büyük önem taşır. Kışın sürekli kapalı ayakkabılar içinde hava almayan ayaklarımızın sağlıklı ve hoş görünmesi için pediküre ihtiyaç vardır. Batan ayak tırnakları kapalı ayakkabılar içinde kaldıkça büyük problemlere yol açar. Uzman kişiler tarafından tedavi edilmelidir.

 

Bakımlı Eller ve Ayaklar

 

Her türlü dış etkene maruz kalan ellerimizin itinalı bir bakıma htiyacı vardır. Zarif, düzgün, bakımlı el ve tırnaklar için yapılması gerekenleri şöyle sıralayabiliriz. İlk iş ellerinizi yıkadıktan sonra yumuşatıcı krem kullanmak ve on günde bir  manikür yaptırmak idealdir.

 

Pedikür dediğimizde, özel alet, ilaç ve gereçlerle ayak tırnaklarının düz veya istenilen şekillerde kesilmesi, törpülenmesi, tırnak diplerindeki oluşan etlerin temizlenerek düzeltilmesi, batık tırnakların ve nasırların çıkarılması, topuklardaki sertlik ve çatlakların giderilmesi, ayaklara ve parmaklara masaj yapılması, tırnaklara oje ve cila sürülmesi işlemlerinin tamamı aklımıza gelmelidir.Pedikür ayak bakımıdır. Bu bakımda tırnaklar uygulanan bakımın ana unsurudur. Sonuç itibariyle ellerimize ve ayaklarımıza nemlendirici sürmek ya da kısa bir masaj uygulamak bakımlı olduğumuz anlamına gelmez. Bu işlemler de çok önemlidir fakat bunlar tek başına yeterli olmamaktadır. Nedeni tırnakların el ve ayaklarımızın ana noktası olmasıdır. Bakımsız ve yamuk şekilde uzamış ya da doğru düzgün kesilmemiş tırnaklar el ve ayakların çirkin gözükmesine sebep olurlar.

İğneli Epilasyon (elektroliz)
Cilt Bakımı
Masaj
Solaryum
Kalıcı Makyaj
Makyaj
Kalıcı Oje
Manikür - Pedikür
Sir Ağda
İpek Kirpik
Kaş Dizayn
Kaş - Kirpik Boyama